سؤالات تخصصی متداول و عمومی كاربران سامانه پیام کوتاه اينترنتی

 

1- سامانه چیست؟

به نرم افزار جامعی که همه نیازهای کاربر در یک موضوع مشخص را برآورده کند سامانه می گویند.

2- سامانه پیام کوتاه چیست؟

به سامانه ای که به صورت تخصصی جهت ارسال، دریافت و مدیریت پیام کوتاه طراحی شده و ابزارهای ایجاد، ارسال، دریافت و تحلیل پیام کوتاه را در اختیار کاربر قرار می دهد، سامانه پیام کوتاه می گویند.

3- سامانه پیام کوتاه اينترنتی چگونه کار می کند؟

سامانه پیام کوتاه ک یک سامانه پیام کوتاه تحت وب است که از بستر اینترنت با مرکز سرویس پیامک (smsc) اپراتورهای تلفن همراه ارتباط برقرار کرده و از این مسیر پیام کوتاه را با سرعت بالا به شبکه های تلفن همراه ارسال و از آن ها دریافت می کند.

4- آیا برای استفاده از سامانه پیام کوتاه اينترنتی به سخت افزار خاصی نیاز است؟

خیر. برای استفاده از سامانه پیام کوتاه اينترنتی کافی است از هر نقطه جهان به اینترنت متصل شده و به وسیله مرورگر آدرس www.sms2319001.ir را فراخوانی کنید.

5- چگونه می توان از سامانه پیام کوتاه اينترنتی استفاده کرد؟

برای استفاده از سامانه پیام کوتاه به یک حساب کاربری نیاز است. به هر کاربر یک نام کاربری و رمز عبور اختصاص می یابد که با استفاده از آن ها می تواند وارد پنل اختصاصی خود شود و اقدام به تهیه و ارسال پیامک نماید.

6- پیامک من با چه شماره ای ارسال می شود؟

به هر کاربر یک یا چند شماره پیامک مانند 30004077 اختصاص داده می شود که امکان ارسال و دریافت از همه اپراتورهای کشور را دارد.

7- شماره مجازی پیام کوتاه چیست؟

شماره های مجازی پیام کوتاه مخصوص ارسال و دریافت پیامک از بستر اینترنت هستند و باید بوسیله نرم افزار استفاده شوند. این شماره ها که در کشور عزیزمان با پیش شماره های 1000، 2000 و 3000  و 5000 ارائه می شوند فاقد سیم کارت و سند هستند.

شماره های مجازی از 5 رقمی تا 14رقمی هستند و بر اساس تعداد ارقام قیمت های متفاوتی دارند. البته در شماره های 8 رقمی و کمتر میزان روان خوانی و رند بودن شماره تاثیر بسزایی در قیمت دارد.

8-چگونه در بعضی از پیامک های دریافتی به جای شماره یک کلمه انگلیسی قرار می گیرد؟

یکی از قابلیت های ارسال پیام کوتاه از بستر اینترنت قراردادن یک کلمه انگلیسی به جای شماره ارسال است که "ارسال با نام تجاری" نام دارد.

9- نام تجاری چیست؟

کلمه انگلیسی که جایگزین شماره ارسال کننده می شود و حداکثر طول آن 11کاراکتر است. امکان ارسال پیامک با نام تجاری فارسی تا کنون میسر نشده است.

10- ارسال با نام تجاری چه مزایا و معایبی دارد؟

نام تجاری روی مخاطبانی که می توانند انگلیسی بخوانند تاثیر گذار و مجذوب کننده است اما برای عموم چندان مطلوب نیست.

نام تجاری امکان دریافت پیامک را ندارد و فقط برای ارسال قابل استفاده است.

کلماتی که به عنوان نام تجاری درج می شوند یکتا نیستند یعنی هر کسی می تواند با نام یک برند یا شخص اقدام به ارسال پیامک کند.

11- آیا امکان دارد پیامک ها با شماره موبایل کاربر ارسال شود؟

خیر. پیش شماره های تعریف شده فعلی 1000 و 2000 و 3000 و 5000 هستند نهایتاً شماره تلفن همراه کاربر در ادامه این پیش شماره ها قرار می گیرد به عنوان مثال 10007112319001

 

12- مودم GSM چیست؟

مودم GSM قطعه ای سخت افزاری است که یک یا چند سیم کارت درون آن قرار می گیرد و به صورت اکسترنال از طریق پورت serial  یا USB به کامپیوتر متصل می شود. مودم GSM در واقع موبایلی صنعتی است و از طریق سیم کارت و نرم افزاری که روی کامپیوتر نصب می شود با شبکه تلفن همراه ارتباط برقرار می کند.

13- ارسال پیام کوتاه با مودم GSM چگونه است؟

نرم افزارهایی برای ارسال پیام کوتاه از طریق مودم GSM وجود دارند که امکان ارسال پیامک را به صورت محدود فراهم می کنند. البته استفاده از مودم GSM تقریباً منسوخ شده است زیرا تلفن های همراه جدید قابلیت هایی به مراتب بهتر و پیشرفته تر از مودم های GSM و نرم افزارهای ارسال پیامک از طریق GSM دارند.

14- سامانه پیام کوتاه چه تفاوت هایی با مودم GSM دارد؟

سامانه پیام کوتاه از هر نقطه جهان در دسترس است و ارسال پیامک از طریق آن حتی به کامپیوتر نیاز ندارد اما مودم GSM و نرم افزار آن باید روی یک کامپیوتر خاص نصب شود از این رو استفاده از مودم GSM کاربر خود را فقط به یک کامپیوتر خاص محدود می کند. روشن است که با قطع برق یا بروز مشکل در سیستم عامل کار مودم مختل خواهد شد.

سامانه پیام کوتاه هیچگاه خاموش نمی شود و از کار باز نمی ایستد اما برای استفاده از مودم GSM یک سیم کارت فعال، یک کامپیوتر همیشه روشن و نرم افزار در حال اجرا نیاز است.

در سامانه پیام کوتاه پیام ها با شماره های مجازی ارسال می شوند در حالی که در ارسال با مودم GSM پیامها از طریق سیم کارت ارسال می شوند و در گوشی مخاطب یک شماره تلفن همراه به عنوان فرستنده دیده می شود.

متوسط سرعت ارسال پیام کوتاه در سامانه پیام کوتاه اينترنتی 80 پیام در ثانیه است اما در ارسال با مودم GSM در بهترین حالت 6 پیام در دقیقه ارسال می شود. در یک مقایسه ساده کاربران عادی سامانه پیام کوتاه اينترنتی می توانند 280000 پیامک در ساعت ارسال کنند در حالیکه حداکثر تعداد ارسال ممکن با مودم GSM فقط 300 پیامک در ساعت است.

تعداد کل ارسال در سامانه پیام کوتاه اينترنتی هیچ محدودیتی ندارد اما در ارسال پیام کوتاه با مودم GSM محدودیت های اعمال شده روی سیم کارت ها که توسط اپراتورهای تلفن همراه اعمال شده حداکثر تعداد مجاز را به 2500 پیام کوتاه در 24ساعت محدود می کند و پس از ارسال تعداد مذکور سیم کارت تا روز بعدی قفل خواهد شد. این محدودیت جهت مدیریت ترافیک شبکه تلفن همراه اعمال شده است در حالی که در ارسال از بستر اینترنت ترافیکی به شبکه تحمیل نمی شود. اساساً ارائه خدمات ارسال پیامک از طریق اینترنت به منظور ارسال انبوه با سرعت بالا بدون ایجاد ترافیک روی شبکه های تلفن همراه صورت می گیرد.

در صبا پیامک ابزارهای مختلفی برای مدیریت ارسال و دریافت پیام کوتاه در اختیار کاربر قرار می گیرد اما مودم GSM نهایتاً توان ارسال به صورت محدود دارد و دریافت های انبوه به وسیله آن امکانپذیر نیست. به عنوان مثال ساده از قابلیت های ضروری برای ارسال پیام کوتاه ابزار ارسال زمان بندی شده پیام کوتاه است. در سامانه پیام کوتاه اينترنتی می توان تاریخ، ساعت و دقیقه ارسال پیامک را تعیین کرد تا سامانه در زمان مقرر پیام ها را ارسال نماید اما با استفاده از مودم GSM انجام چنین کاری به سختی امکانپذیر است.

اطلاعات کاربر نظیر شماره های مخاطبان، پیام های ارسالی، دریافتی و گزارش های ارسال به طور نامحدود در سامانه پیام کوتاه اينترنتی ذخیره می شود و در هر زمان قابل فراخوانی است اما در استفاده از مودم GSM با تعویض سیستم عامل یا با از بین رفتن اطلاعات هارددیسک کلیه اطلاعات کاربر از بین خواهد رفت.

سامانه پیام کوتاه اينترنتی به طور مستمر به روز رسانی می شود و مشکلات احتمالی به سرعت رفع می شود اما در استفاده از مودم GSM نه تنها به روز رسانی وجود ندارد بلکه مشکلات سخت افزاری خود مودم، عدم تطبیق آن با سیستم عامل های مختلف، عدم به روز رسانی نرم افزار ارسال پیامک یا سازگارنبودن آن با سیستم عامل های جدید بسیار آزار دهنده خواهد بود.

در سامانه پیام کوتاه اينترنتی پشتیبانی از کاربران و یاری آنان در استفاده از سامانه امری جاری و مداوم است در حالی که پس از خرید مودم GSM و نرم افزار مربوط به آن هیچ کس پاسخگوی مشکلات کاربر نخواهد بود.

 

15-تعرفه ارسال پیام کوتاه در سامانه پیام کوتاه با ارسال از طریق مودم GSM تفاوت دارد؟

بله. هزینه ارسال پیام کوتاه در سامانه پیام کوتاه اينترنتی بر اساس سرویس کاربران متفاوت است و در برخی موارد از ارسال با مودم GSM ارزانتر و گاهی گرانتر است.

 

 

16-آیا هزینه ارسال پیام کوتاه (sms ) بر روی قبض موبایل من می آید؟

 این نرم افزار با شماره های اختصاصی، برای ارسال و دریافت پیام کوتاه فعال می شود. سرشماره این رنج شماره ها۱۰۰۰۰ می باشد.

 برای شارژ این شماره کافی است که به میزان مورد نظر برای ارسال مبلغ را به حساب واریز نموده تا شماره شما شارژ شود.

17-آیا دریافت پیام کوتاه هم هزینه دارد؟

 در این نرم افزار، هزينه دريافت پيامك به صورت رايگان مي باشد و عملا شما براي دريافت هاي خود هيچ هزينه اي را پرداخت نمي كنيد .

18-آیا بوسیله این نرم افزار می توان به شماره های خارج از کشور پیام کوتاه فرستاد؟

 بله – میتوان به تمام شماره های خارج از کشور پیام کوتاه فرستاد.

 باید توجه داشت که هزینه ارسال به شماره های خارج از کشور ده برابر هزینه معمولی ارسال می باشد.

19-آیا برای استفاده از این نرم افزار به سخت افزار جانبی نیاز داریم؟

 خیر – از هر کجا که به اینترنت متصل شوید با وارد شدن به آدرس اینترنتی سیستم یکپارچه پیام کوتاه ایران اس ام اس پنل می توانید از امکانات آن استفاده کنید.

20-آیا با این نرم افزار می توان به شماره های ایرانسل نیز پیام کوتاه فرستاد؟

 بله – بوسیله این نرم افزار می توان به تمام شماره های همراه اول ( دائمی و اعتباری ) و تمام شماره های ایرانسل و تالیا ، پیام کوتاه ارسال کرد . در حال حاضر تعرفه هاي ارسال موجود براي تمامي اپراتورها

(ايرانسل - 0935-0936-0937-0938 )

همراه اول :

(0910-0911-0912-0913-0914-0915-0916-0917-0918-0919)

تاليا - 0932 - كيش - 0934 يكسان مي باشد .

21-آیا سیستم قابلیت نمایش Deliver پیامک ها را دارد؟

 SMSPanel تمامی مراحلی که یک پیامک از نرم افزار تا گوشی مخاطب طی می کند را بصورت دقیق به شما نمایش می دهد و شما در هر لحظه می توانید از وضعیت پیامک ارسالی خود مطلع شوید.

22-آیا محدودیت در ایجاد گروه های مخاطبین و تعداد افراد مخاطب وجود دارد؟

 هیچ محدودیتی وجود ندارد.

23-آیا هزینه نرم افزار برای یک بار پرداخت می شود؟

 شرکت پیام رسان هخامنش  5 نوع پنل كاربري را ارائه مي كند كه کلیه پنل ها نامحدود و مادام العمر  هستند كه هزينه آن تنها يكبار دريافت مي شود و در سالهاي بعد نياز به پرداخت هزينه پنل نيست و تنها هزينه  براي شارژ اس ام اس هايي است كه خريداري مي شود .

24-اعتبار SMS مشتری تا چه مدت در حساب وی باقی می ماند؟

 بصورت کلی شارژ SMS خریداری شده، باید ظرف مدت يكسال مصرف شود ، اما در اين سامانه هيچ محدوديتي در اين رابطه نيست و تا هرزمان كه مشترك از پنل ها استفاده مي كند ، اعتبار وي در سيستم موجود است .

25-قابلیت پاسخ مخاطبین پیامک به پیام های دارای نام تجاری وجود دارد؟

 نام تجاری تنها برای ارسال کاربرد دارد و برای دریافت، باید از شماره های 1000 و 2000 و 3000 و استفاده نمایید. استفاده از نام تجاری درحال حاضر در کشورمان از سوی مخابرات مسدود شده و امکان استفاده با نام تجاری فعلا مقدور نیست !

26-میزان فضایی که فعال سازی برنامه بر روی هاست احتیاج دارد چه مقدار است؟

 شما نياز به هيچ فضا و هاستي نداريد و كليه اطلاعات بر روي سرورهاي ايران اس ام اس پنل ذخيره شده اند .

27-محدودیتی در تعداد SMS ارسالی در هر روز یا تاریخ مشخصی وجود دارد؟

خیر، شما با استفاده از اعتبار موجود در نرم افزارتان می توانید به هر تعدادی که تمایل دارید، SMS گروهی یا تکی ارسال کنید بدون اینکه محدودیت زمانی برای ارسال sms ها داشته باشید.

28-آیا امکان برگزاری مسابقه و نظرسنجی از طریق پنل های کاربری شما وجود دارد ؟

 بله – شما در سامانه تخصصی پیام کوتاه ایران اس ام اس پنل می توانید به راحتی با داشتن یک شماره اختصاصی اقدام به برگزاری مسابقه و نظرسنجی کنید . نمونه این نوع سیستم در برنامه تلویزیونی ۹۰ هم اکنون در حال استفاده می باشد .

29-سرعت ارسال SMS در SMS Panel شما چه تعداد است ؟

 متوسط سرعت ارسال 2000 پيامك در دقيقه است . البته ناگفته نماند كه سرعت ارسال اس ام اس تابعي از ترافيك آن لحظه اپراتور مخابراتي است . در موارد با ترافيك سرعت ارسال 500 پيامك در دقيقه نيز مشاهده شده است و يا در نقطه مقابل آن اغلب در روزهاي جمعه سرعت تا 5000 ارسال در دقيقه نيز بالا مي رود .

SMS-30 های من با چه شماره ای ارسال می شوند؟

 در اين سامانه اگر شما ، شماره اختصاصي نيز خريداري نكنيد مي توانيد به راحتي از شماره هاي موجود سامانه استفاده كنيد كه امكان ارسال و دريافت با همه اپراتورهاي فعال كشور (همراه اول - ايرانسل و تاليا ) را دارد . اس ام اس هايي كه شما مي فرستيد نيز به صورت پيش فرض با شماره هاي : 30004077 و يا 10004077 ارسال مي شوند كه ارسال با اين شماره ها براي شما قابل انتخاب هستند .

 

 

 

              مديريت آموزش

                                                   شركت نرم افزاری و پيام رسان هخامنش

 

برای دانلود این صفحه اینجا کلیک کنید